3m MU14-10RX
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
ZO-G1902205
UPC:
MPN:
MU14-10RX
Condition:
New
Weight:
0.20 LBS
Shipping:
Free Shipping
  • 3m MU14-10RX
  • 3m MU14-10RX
Frequently bought together:
Description
Ring Terminal, Insulation Color Bare, Maximum Operating Temperature 347 Degrees F, Maximum Voltage 600 V, Minimum Wire Size 16 AWG, Maximum Wire Size 14 AWG, Termination Style Crimp, Tongue Width 0.33 in, Contact Material Copper, Standards CSA Certified, UL Listed, Insulation Type Non-Insulated, Overall Length 0.7 in, Package Quantity 100