Hex Standoff, Zinc Plated Steel, 21 mm Overall Lg, 100 PK M11398.030.0015
MPN:
M11398.030.0015
Condition:
New
Weight:
0.61 LBS
Shipping:
Free Shipping
Out of stock
Frequently bought together:
Description
Standoff, Thread Size M3-0.5, Standoff Thread Gender Male-Female, Cap Head Height Not Applicable, Cap Head Diameter Not Applicable, Overall Length 21 mm, Body Length 15 mm, Thread Length 6 mm, Body Thread Length 7 mm, Hex Width 5.5 mm, Square Size Not Applicable, Outside Diameter Not Applicable, Shape Hex, Material Steel, Material Grade/Class Not Graded, Finish Zinc-Plated, Pack Size Small Pack, System of Measurement Metric, Thread Direction Right Hand, Thread Type Coarse, Package Quantity 100