Manufacturer Varies Set Screw,ST,M10 x 1.50mm,Dog,12mm,PK50 M07820.100.0012
MPN:
M07820.100.0012
Weight:
0.50 LBS
Description
Socket Set Screw, Head Type Headless, Point Type Dog, System of Measurement Metric, Thread Size M10x1.5, Overall Length 12 mm, Drive Type Socket, Drive Size 5 mm, Material Steel, Finish Black Oxide, Pack Size Small Pack, Dimensional Standards DIN 915, Head Height Not Applicable, Maximum Head Height Not Applicable, Maximum Temperature 302 Degrees F, Minimum Head Height Not Applicable, Minimum Temperature -58 Degrees F, Package Quantity 50