Undersized Key Stock, Carbon Steel, Plain, 1000 mm L, 14 mm W, 25 mm H Pack of 2 WWG3025141000
MPN:
WWG3025141000
Condition:
New
Weight:
12.85 LBS
Description
Key Stock,1 m L,Steel,25mm W, System of Measurement Metric, Material Steel, Material Grade/Class Ungraded, Finish Plain, Height 14 mm, Thickness Tolerance +0.000/-0.110 mm, Length 1 m, Length Tolerance +0.000/-0.005 mm, Width 25 mm, Width Tolerance +0.000/-0.050 mm, Pack Size Small Pack, Made in North America No, Key Shape Straight, Rockwell Hardness B85, Features Magnetic, Tensile Strength 64,000 psi, Manufacturer Location Globally Sourced, Key Type Undersized Pack of 2