Royal Basket Trucks Bulk Linen Cart,48 in L,Blue G48-BLX-BPA-6UNN
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
ZO-G415874415
UPC:
MPN:
G48-BLX-BPA-6UNN
Condition:
New
Weight:
126.00 LBS
Description
Bulk Linen Cart, Number of Compartments 1, Blue, Cubic Foot Capacity 48 cu ft, Load Capacity 800 lb, Laundry Container Material LDPE, Laundry Cart Frame Material Steel, Caster Configuration (4) Swivel, Caster Dia. 6 in, Overall Length 48 in, Overall Width 28 in, Overall Height 68 1/2 in