Taco Zone Valve,3 Way,Open System,3-4 In NPT V075T3G1ZA024Q4A2
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
ZO-G4293572
UPC:
MPN:
V075T3G1ZA024Q4A2
Condition:
New
Weight:
1.65 LBS
Shipping:
Free Shipping
Out of stock
Frequently bought together:
Description
Motorized Zone Valve, Actuator Control Pressure - Maximum Not Applicable, Actuator Control Pressure - Minimum Not Applicable, Actuator Control Signal On/Off, Actuator Return Action Double Acting, Actuator Type Electric, Actuator Voltage 24V AC, Allowable Pressure - Maximum 300 psi, Application Geothermal, Body Material Brass, Body Pattern Three-Way, Bypass Port Coefficient of Volume (Cv) 3.3, Close-Off Pressure 125 psi, Coefficient of Volume (Cv) 10.3, Fluid Temperature - Maximum 220 Degrees F