Manufacturer Varies X-Profile Buna-N O-Ring, 2 mm Wide 19 mm ID, PK5 ZUSAQH2X19
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
ZO-G1651205
UPC:
MPN:
ZUSAQH2X19
Condition:
New
Weight:
0.10 LBS
Description
O-Ring, Metal Detectable Metal Detectable, Not X-Ray Detectable X-Ray Detectable, System of Measurement Metric, Cross Section Shape X, O-Ring Material Buna N, Durometer (Hardness) Rating Medium Hard, Nominal Inside Dia. 19 mm, Nominal Width 2 mm, Actual Inside Dia. 19 mm, Actual Width 2 mm, Dash Number Not Applicable, Color Black, Durometer 70A, Nominal Outside Dia. 23 mm, Actual Outside Dia. 23 mm, Temp. Range -40 Degrees to 250 Degrees F, Compliant