Fulham FULHAM FIREHORSE 2 LED Lamps, Emergency Light FHEM12WW
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
ZO-G9353084
UPC:
MPN:
FHEM12WW
Condition:
New
Weight:
3.60 LBS
Description
Emergency Light, Voltage - Emergency Lighting and Exit Signs 120/277, Lamp Watts - Emergency Lighting and Exit Signs 1.2 W, Lighting Technology LED, Housing Material - Emergency Lighting and Exit Signs Plastic, Housing Color - Emergency Lighting and Exit Signs White, Battery Chemistry Nickel Cadmium, Number of Lamp Heads 2, Emergency Illumination Time - Emergency Lighting and Exit Signs 90 min, Watts @ 90 Minutes 1.15 W, Output Voltage 3.6 V DC, Width 5 3/4 in, Length 13 1/3 in, Height 5 3/4 in