Manufacturer Varies Set Screw,M10 x 1.50mm,16mm L,PK50 M51240.100.0016
MPN:
M51240.100.0016
Condition:
New
Weight:
0.70 LBS
Description
Socket Set Screw, Head Type Headless, Point Type Flat, System of Measurement Metric, Thread Size M10x1.5, Overall Length 16 mm, Drive Type Socket, Drive Size 5 mm, Material Stainless Steel, Material Grade/Class 18-8, Finish Plain, Pack Size Small Pack, Decimal Equivalent 0.05 in, Dimensional Standards DIN 913, Head Height Not Applicable, Maximum Head Height Not Applicable, Minimum Head Height Not Applicable, Package Quantity 50