A4, M10-1.50 Hex Head Cap Screw, Plain Stainless Steel, 90 mm L, 25 PK M55010.100.0090
MPN:
M55010.100.0090
Condition:
New
Weight:
3.10 LBS
Description
Hex Head Cap Screw, System of Measurement Metric, Basic Material Stainless Steel, Material Grade A4, Fastener Finish Plain, Dia./Thread Size M10-1.50, Fastener Length 90 mm, Fastener Thread Direction Right Hand, Fastener Thread Type Metric Coarse, Fastener Thread Style Fully Threaded, Fastener Industry Standards DIN 933, Head Type Hex, Min. Thread Length 90 mm, Head Height 6.4 mm, Head Width 17 mm, Package Quantity 25