A2, M10-1.50 Hex Head Cap Screw, Plain Stainless Steel, 180 mm L, 10 PK M51000.100.0180
MPN:
M51000.100.0180
Weight:
2.67 LBS
Description
Hex Head Cap Screw, System of Measurement Metric, Basic Material Stainless Steel, Material Grade A2, Fastener Finish Plain, Dia./Thread Size M10-1.50, Fastener Length 180 mm, Fastener Thread Direction Right Hand, Fastener Thread Type Metric Coarse, Fastener Thread Style Partially Threaded, Fastener Industry Standards DIN 931, Head Type Hex, Min. Thread Length 32 mm, Head Height 6.4 mm, Head Width 17 mm, Package Quantity 10