M2.5-0.45 Socket Head Cap Screw, Socket, Black Oxide Steel, 10 mm Length, 100 PK M07000.025.0010
MPN:
M07000.025.0010
Condition:
New
Weight:
0.12 LBS
Description
Socket Head Cap Screw, Head Type Standard, System of Measurement Metric, Drive Type Socket, Drive Size 2 mm, Material Steel, Material Grade/Class Class 12.9, Finish Black Oxide, Thread Size M2.5-0.45, Minimum Thread Length 10 mm, Fastener Length 10 mm, Head Height 2.5 mm, Head Diameter 4.5 mm, Pack Size Small Pack, Thread Style Fully Threaded, Special Features Not Applicable, Countersink Angle Not Applicable, Dimensional Standards DIN 912, Flange Diameter Not Applicable