Cope Horizontal Tee, 100 lb, 75 lb Capacity, Aluminum, Unfinished 248-12FT-24
MPN:
248-12FT-24
Condition:
New
Weight:
12.65 LBS
Description
Horizontal Tee, For Tray Width 12 in, Width 36 in, Height 5 1/4 in, Length 5 ft, Material Aluminum, Application Connects Third Tray at a 90 Degrees Angle, Branches Right or Left from Main Run, Bend Radius 24 in, For Use With 12 in Ladder Trays 2HCL2 and 2HCL4, Finish Unfinished, Standards NEMA VE1, Capacity 100 lb, 75 lb, Load Depth 4 in