3m MU10-10RHTX
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
ZO-G6138562
UPC:
MPN:
MU10-10RHTX
Condition:
New
Weight:
0.19 LBS
Description
Ring Terminal, Insulation Color Bare, Insulation Material None, Maximum Temperature 900 Degrees F, Maximum Voltage 600 V, Minimum Wire Size 12 AWG, Maximum Wire Size 10 AWG, Termination Style Crimp, Tongue Width 0.38 in, Contact Material Nickel Alloy, Standards CSA Certified, UL Listed, Barrel Style Brazed, Insulation Type Non-Insulated, Overall Length 0.73 in, Package Quantity 50