Control Transformer, 50 VA, Not Rated, 120V AC, 208-240-480V AC 9070T50D20
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
ZO-G0521857
UPC:
MPN:
9070T50D20
Condition:
New
Weight:
3.85 LBS
Description
Control Transformer, Input Voltage - Transformer 208V AC, 240V AC, 480V AC, Output Voltage - Transformer 120V AC, VA Rating - Transformer 50 VA, Protective Device None, Enclosure Style - Transformer Open, Mounting - Transformer Foot, Phase - Electrical 1, Hz - Electrical 50 Hz, 60 Hz, Temp. Rise 55 Degrees C, Enclosure Finish Epoxy Resin Varnish