Eaton Non-Illum Selector Switch,Al,Knob,22mm M22M-WRK3-K20
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
ZO-G6119407
UPC:
MPN:
M22M-WRK3-K20
Condition:
New
Weight:
0.11 LBS
Description
Selector Switch, 22 mm, 3 Position, Maintained/Maintained/Maintained Action, 2NO Contact Form, Type of Operator Knob with 40 Degrees Rotation, Color Black, No Key Key Removal, Operator Head Material Metal, Basic Material Metal, Bezel Material Metal, Bezel Color Chrome, Contact Rating 3A @ 24 DC, 6A @ 230V AC, NEMA Contact Rating Designation AC-15, DC-13, NEMA Rating 1, 13, 2, 3, 4, 4X, IP Rating IP67, IP69K, Cam No Cam Required, Switch Operation @ Position A XO, Switch Operation @ Position B OO
View AllClose
Additional Information
Country of Origin:
Germany
SubCategory:
Electrical Supplies
International Shipping:
No
Color:
Black
Lead Time:
Expected to ship in 1-2 business days
Size:
22 mm