A2, M8-1.25 Hex Head Cap Screw, Plain Stainless Steel, 120 mm L, 25 PK M51010.080.0120
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
ZO-G9903367
UPC:
MPN:
M51010.080.0120
Condition:
New
Weight:
2.43 LBS
Shipping:
Free Shipping
Out of stock
Frequently bought together:
Description
Hex Head Cap Screw, System of Measurement Metric, Basic Material Steel, Material Grade A2, Fastener Finish Plain, Dia./Thread Size M8-1.25, Fastener Length 120 mm, Fastener Thread Direction Right Hand, Fastener Thread Type Metric Coarse, Fastener Thread Style Fully Threaded, Fastener Industry Standards ISO 4017, Head Type Hex, Min. Thread Length 120 mm, Head Height 5.3 mm, Head Width 13 mm, Package Quantity 25