Wingits Knurled Premium Grab Bar, 18" L, Stainless Steel, Satin WGB5SSKN18
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
ZO-G8939086
UPC:
MPN:
WGB5SSKN18
Condition:
New
Weight:
1.45 LBS
Description
Wall Grab Bar, Product Type Wall Mounted Grab Bar, Bar Style Straight, Bar Material Stainless Steel, Finish Knurled Satin, Bar Diameter 1 1/4 in, Bar Length 18 in, Overall Length 21 in, Weight Capacity 800 lb, , Degree of Bar Angle Not Applicable, Center to Center Hole Distance 18 in, Mount Orientation Not Applicable, Includes Mounting Hardware Yes, Color Silver, Includes Stainless Steel Screws