Wingits Infinite Elegance Grab Bar, 36" L, Stainless Steel, polished WGB5IEPS36
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
ZO-G8868876
UPC:
MPN:
WGB5IEPS36
Condition:
New
Weight:
2.90 LBS
Description
Wall Grab Bar, Product Type Wall Mounted Grab Bar, Bar Style Straight, Bar Material Stainless Steel, Finish Polished, Bar Diameter 1 1/4 in, Bar Length 36 in, Overall Length 37 in, Weight Capacity 800 lb, , Degree of Bar Angle Not Applicable, Center to Center Hole Distance 34 3/4 in, Mount Orientation Not Applicable, Includes Mounting Hardware Yes, Color Silver, Includes 3M VHB Waterproof Tape, Stainless Steel Screws, Projection 2 3/4 in