Kh Industries RTFH4L-WW-B12K
MPN:
RTFH4L-WW-B12K
Condition:
New
Weight:
79.60 LBS
Description
Extension Cord Reel, Winding Method Spring Retraction, Voltage 600V AC, Retractable Cord Ending Flying Lead, Retractable Cord Length 50 ft, Reel Color Yellow, Max. Amps 16 A, Wire Size 12 AWG, Cord Color Black, Retractable Cord Ending Configuration Flying Lead, Feeder Cord Ending Configuration Flying Lead, Trade Designation SOOW, Number of Conductors 4, Tension Method Ratchet Lock, Number of Outlets 0, Feeder Cord Length 6 ft, Feeder Cord Ending Flying Lead, Location Outdoor