Conrader Pilot Valve,125 to 150 psi,3-8in. NPT RCL-S-HU-125-150
MPN:
RCL-S-HU-125-150
Condition:
New
Weight:
1.25 LBS
Description
Pilot Valve, Inlet Size 3/8 in, Inlet Type NPT, Inlet Gender Female, Outlet Size 3/8 in, Outlet Type NPT, Outlet Gender Female, Exhaust Size 1/4 in, Minimum Preset Pressure 125 psi, Maximum Operating Pressure 1,200 psi, Minimum Operating Pressure 1,200 psi, Adjustable Pressure Yes, Body Material Brass