Adjustable Handle Size: 1, M05X50, Plastic, Black RAL 7021, Comp: Steel K0269.1051X50
MPN:
K0269.1051X50
Condition:
New
Weight:
0.05 LBS
Shipping:
Free Shipping
  • Adjustable Handle Size: 1, M05X50, Plastic, Black RAL 7021, Comp: Steel
Frequently bought together:
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Fiberglass-Reinforced Plastic, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M5, Thread Standard Metric, Screw Length 50.00mm, Overall Height 83.5 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type External, Features Die-Cast Zinc Toothed Ring, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud