Greenseam Duct Collar w-Damper, 16 in W, 6 in GR6POCR14GA26D
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
ZO-G1121057
UPC:
MPN:
GR6POCR14GA26D
Condition:
New
Weight:
3.85 LBS
Shipping:
Free Shipping
Frequently bought together:
Description
Duct Collar w/Damper, For Nominal Duct Diameter 14 in, Material Steel, Overall Length 5 in, Material Thickness 26 ga, Weight 4 lb, Maximum Pressure Rating 3 in wc, For Duct Height 6 in, Shape Round, End Type Crimped, For Duct Width 14 in, Gas Appliance Category Not Applicable, Inlet Diameter 14 in, Damper Type Low Leakage, Inside Diameter 14 in, Flange Outside Diameter 1 in, Outside Diameter 14 in, Flange Inside Diameter 14 in, Color Silver, Outlet Diameter 14 in, Overall Height 6 in