Foreverbolt FBSCAPS14202P25
MPN:
FBSCAPS14202P25
Condition:
New
Weight:
0.67 LBS
Shipping:
Free Shipping
  • Foreverbolt FBSCAPS14202P25
  • Foreverbolt FBSCAPS14202P25
  • Foreverbolt FBSCAPS14202P25
  • Foreverbolt FBSCAPS14202P25
Frequently bought together:
Description
Socket Head Cap Screw, Head Type Standard, System of Measurement Inch, Drive Type Socket, Drive Size 3/16 in, Material Stainless Steel, Material Grade/Class 18-8, Finish NL-19, Thread Size 1/4 In.-20, Minimum Thread Length 2 in, Fastener Length 2 in, Head Height 0.25 in, Head Diameter 0.375 in, Pack Size Small Pack, Thread Style Fully Threaded, Special Features Not Applicable, Countersink Angle Not Applicable, Dimensional Standards ASME B18.3, Flange Diameter Not Applicable