3-4"-10 Socket Head Cap Screw, Socket, Black Oxide Steel, 1 in Length, 5 PK U07000.075.0100
MPN:
U07000.075.0100
Condition:
New
Weight:
1.36 LBS
Description
Socket Head Cap Screw, Head Type Standard, System of Measurement Inch, Drive Type Socket, Drive Size 5/8 in, Material Alloy Steel, Finish Black Oxide, Thread Size 3/4 In.-10, Minimum Thread Length 1 in, Fastener Length 1 in, Head Height 0.75 in, Head Diameter 1.125 in, Pack Size Small Pack, Thread Style Fully Threaded, Special Features Not Applicable, Countersink Angle Not Applicable, Dimensional Standards ASME B18.3, Flange Diameter Not Applicable, Flange Thickness Not Applicable