Manufacturer Varies Socket Set Screw, Cup, 1-4-28x1-4, PK100 U07852.025.0025
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
ZO-G0983001
UPC:
MPN:
U07852.025.0025
Condition:
New
Weight:
0.17 LBS
Shipping:
Free Shipping
Frequently bought together:
Description
Socket Set Screw, Head Type Headless, Point Type Cup, System of Measurement Inch, Thread Size 1/4 In.-28, Overall Length 1/4 in, Drive Type Socket, Drive Size 1/8 in, Material Alloy Steel, Finish Black Oxide, Pack Size Small Pack, Decimal Equivalent 0.25 in, Dimensional Standards ASME B18.3, Head Height Not Applicable, Maximum Head Height Not Applicable, Maximum Point Diameter 0.132 in, Minimum Head Height Not Applicable, Minimum Point Diameter 0.118 in, Package Quantity 100