DC Power Supply, 176-264V AC; 85-132V AC, 24-28V DC, 92 W, 3.8 A, DIN Rail SDP424100LT
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
ZO-G1607514
UPC:
MPN:
SDP424100LT
Condition:
New
Weight:
1.00 LBS
Description
DC Power Supply, Input Voltage 176 to 264V AC, 85 to 132V AC, Output Voltage 24 to 28V DC, Power Rating 100W, Output Amps 3.8, Mounting DIN Rail, Switching, Case Material Plastic Case, Height 2.95 in, Width 2.85 in, Depth 3.8 in, Series SDP, Hz 60 Hz, Phase - Electrical Single, IP Rating IP20, Output Noise Less Than 50mV, Hold Up Time Greater Than 25 msec, Status Indicator Green LED, NEMA Rating 1