LED Lamp,14.0W,2100 lm,Frosted Finish Pack of 10 14T5HE/46-850/IF21/G/DIM 10/1
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
ZO-G4775150
UPC:
MPN:
14T5HE/46-850/IF21/G/DIM 10/1
Condition:
New
Weight:
4.90 LBS
Description
Linear LED Bulb, Bulb Base Type Miniature Bi-Pin (G5), Bulb Housing Glass, Bulb Shape T5, Color Rendering Index 82, Color Temperature 5000K, Incandescent Wattage Equivalency 28 W, Lumens 2,100 lm, Nominal Length 4 ft, Shatter- No, Watts 14 W, Color Selectable No, Light Technology LED, Bulb UL Type Type A, Voltage 70 to 105V AC, Standards DLC, RoHS Compliant, UL Listed, Series CorePro, Rough Service No, Overall Length 47 1/4 in, Bulb Finish Frosted Pack of 10